គម្រោងវិនិយោគចំនួន ១៤ ជាមួយទុនជិត ៨០ លានដុល្លារ ទទួលបានការលើកទឹកចិត្តពិសេសវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ
ក្រុមការងារជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុបានសម្រេចជាគោលការណ៍ ផ្តល់ការលើកទឹកចិត្តពិសេសដល់គម្រោងចំនួន ១៤ បន្ថែមទៀតនៅក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ ដែលមានទុនវិនិយោគសរុបប្រមាណ ៧៩ លានដុល្លារអាម៉េរិក និងអាចបង្កើតការងារប្រមាណ ២ ២៦៦ កន្លែង។
ក្នុងចំណោមគម្រោងទាំង ១៤ មានគម្រោងពាក់ព័ន្ធនឹងអគារជាប់គាំងចំនួន ៦ គម្រោងពុំពាក់ព័ន្ធនឹងអគារជាប់គាំងនិងជាគម្រោងថ្មីចំនួន ៤ និង គម្រោងពង្រីកចំនួន ៤។
នេះបើយោងតាមលទ្ធផលប្រជុំលើកទី១៤ របស់ក្រុមការងារជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ កាលពីថ្ងៃទី២៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ដែលដឹកនាំប្រជុំដោយលោកបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហ៊ាន សាហ៊ីប ប្រធានក្រុមការងារ។ អង្គប្រជុំបានដាក់ចេញក្របខណ្ឌតាមដាន ពិនិត្យ និង ជំរុញការអនុវត្តគម្រោងវិនិយោគនិងធុរកិច្ចសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥។
គិតត្រឹមខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ក្រុមការងារជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ បានសម្រេចជាគោលការណ៍ផ្តល់ការលើកទឹកចិត្តដល់គម្រោងចំនួន ២៦៩ គម្រោង ដែលមានទុនវិនិយោគប៉ាន់ស្មានសរុបចំនួន ៦,៦៦៩ ប៊ីលានដុល្លារ។ ក្រុមការងារបាននិងកំពុងតែបំពេញភារកិច្ចស្នូលសំខាន់ចំនួន ២ គឺបន្តតាមដាន ត្រួតពិនិត្យ និង ជំរុញការអនុវត្តគម្រោងទាំង ២៦៩ គម្រោង និងធ្វើការសម្របសម្រួលការផ្តល់ការលើកទឹកចិត្តជាក់ស្តែង និង ដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមនិងសំណូមពររបស់ម្ចាស់គម្រោង។
ក្រុមការងារបានសម្របសម្រួលផ្តល់លិខិតអនុញ្ញាតសាងសង់ ការចុះបញ្ជីសហគ្រាស ការផ្តល់អាជ្ញាបណ្ណទេសចរណ៍ ការផ្តល់អាជ្ញាបណ្ណអាជីវកម្មអភិវឌ្ឍអចលនវត្ថុ ការសាងសង់ផ្លូវចូលទៅទីតាំងគម្រោង ការតបណ្តាញលូកាត់ផ្លូវពីទីតាំងគម្រោងឆ្ពោះទៅអាងប្រព្រឹត្តកម្មទឹកកខ្វក់ ការរៀបចំប្រព័ន្ធអាងប្រព្រឹត្តកម្មទឹកកខ្វក់ ដើម្បីជំរុញការវិនិយោគ និង ការសម្របសម្រួលដោះស្រាយវិវាទក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការចំពោះគម្រោងពាក់ព័ន្ធអគារជាប់គាំង។ ក្រុមការងារនឹងបន្តធ្វើការសម្របសម្រួលផ្សេងៗទៀតតាមការជាក់ស្តែង ពិសេសការផ្តល់សេវាថែទាំវិនិយោគ បន្ទាប់ពីក្រុមហ៊ុនបានទទួលគោលការណ៍លើកទឹកចិត្តពីក្រុមការងារ ដើម្បីជំរុញការអនុវត្តគម្រោងឱ្យគ្រប់ចំនួនទុនវិនិយោគប៉ាន់ស្មានដំបូងឬដល់អតិបរិមា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ ក្រុមការងារនឹងយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់លើការទាក់ទាញ និងជំរុញការវិនិយោគបង្កើតតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសនិងសួនឧស្សាហកម្ម៕