រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញនឹងរៀបចំរថយន្តក្រុង ៥៩៧ គ្រឿងសម្រាប់ដឹកប្រជាពលរដ្ឋដោយឥតគិតថ្លៃនាអំឡុងពេលចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ
រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​បានសម្រេច​រៀបចំ​រថយន្តក្រុង​ចំនួន ៥៩៧ គ្រឿង សម្រាប់​ដឹកប្រជាពលរដ្ឋ​ដោយមិនបង់ប្រាក់​រយៈពេល  ៦ ថ្ងៃ ក្នុងការ​ធ្វើដំណើរ​ទៅលេង​ស្រុកកំណើត​ និងកម្សាន្ត​សង្ក្រាន្ត​ឆ្នាំថ្មី នៅតាម​បណ្ដា​ខេត្តនានា ក្នុងឱកាស​អបអរសាទរ​ពិធីបុណ្យ​ចូលឆ្នាំថ្មី​​ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ឆ្នាំ២០២៥។
ការរៀបចំ​រថយន្តក្រុងនេះ គឹជា​ការអនុវត្ត​តាមបទបញ្ជា​របស់​សម្តេចមហាបវរធិបតី​ ហ៊ុន​ ម៉ាណែត​ នាយករដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា​ ដែលបាន​ដាក់ចេញ​នាឱកាស​បិទសន្និបាត​ក្រសួង​មុខងារ​សាធារណ:​ កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី២០​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ២០២៥​ ដោយរដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​សម្រេច​រៀបចំ​រថយន្តក្រុង​សរុប​ចំនួន ៥៩៧ គ្រឿង សម្រាប់​ដឹកប្រជាពលរដ្ឋ​ ដោយមិន​បង់ប្រាក់​រយៈពេល ៦ ថ្ងៃ គឺចាប់ពី​ថ្ងៃទី១២ ដល់ថ្ងៃទី១៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥។ ក្នុងនោះ សេវា​ដឹកជញ្ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុងភូមិសាស្ត្រ​រាជធានី​ភ្នំពេញ ប្រើប្រាស់​រថយន្ត​ចំនួន ១០០ គ្រឿង សម្រាប់​បម្រើដល់ប្រតិបត្តិការ​តម្រាយខ្សែរត់​ជាប្រក្រតី​ក្នុងរាជធានី​ភ្នំពេញ និងសេវា​ដឹកជញ្ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​​ដែលនឹងធ្វើដំណើរ​ពីរាជធានី​ភ្នំពេញទៅតាមបណ្តាខេត្ត និងពី​បណ្តាខេត្ត​ត្រឡប់​មករាជធានី​ភ្នំពេញ ប្រើប្រាស់​រថយន្ត​ចំនួន ៤៩៧ គ្រឿង ព្រមទាំង​បានរៀបចំ​ទឹកពិសា​បរិសុទ្ធ​ដោយឥតគិតថ្លៃ​នៅក្នុងរថយន្តក្រុង​នីមួយៗ​៕