ក្រសួងទេសចរណ៍ស្នើអាជីវករពង្រឹងគុណភាព និងរក្សាតម្លៃផលិតផល ក្នុងថ្ងៃចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ
ក្រសួងទេសចរណ៍កម្ពុជាបានចេញសេចក្តីប្រកាស ស្នើឱ្យអាជីវករនិងប្រតិបត្តិករទេសចរណ៍ទូទាំងប្រទេស ពង្រឹងគុណភាពផលិតផល ទាំងអនាម័យ សេវាកម្ម ព្រមទាំងកំណត់តម្លៃលើផលិតផលនីមួយៗឱ្យបានត្រឹមត្រូវ ដើម្បីពង្រឹងគុណភាពផលិតផលទេសចរណ៍ សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈ និង រៀបចំគ្រប់គ្រងចរន្តភ្ញៀវទេសចរនាអំឡុងពេលចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរខាងមុខនេះ។
ក្រសួងទេសចរណ៍បានណែនាំដល់មន្ទីរទេសចរណ៍រាជធានី-ខេត្ត ឱ្យអនុវត្តនៅតាមទីតាំងគោលដៅទេសចរណ៍នីមួយៗ ហើយឱ្យអាជីវករ និងប្រតិបត្តិករទេសចរណ៍ សហការពង្រឹងគុណភាពផលិតផលទេសចរណ៍ ថែរក្សាបរិស្ថាន អនាម័យ និង រក្សាតម្លៃផលិតផលនិងសេវាកម្មឱ្យបានសមរម្យ។ ជាមួយគ្នានេះ ការកំណត់តម្លៃស្នាក់នៅ ម្ហូបអាហារ និង សេវាកម្មផ្សេងៗ ត្រូវសរសេរឱ្យបានច្បាស់ដាក់ក្នុងតារាង ដើម្បីឱ្យភ្ញៀវបានដឹងជាមុន ជៀសវាងការកំណត់ថ្លៃខ្ពស់ហួសហេតុ។ ក្នុងនោះ គ្រប់ទីតាំងអាជីវកម្មទាំងអស់ត្រូវរៀបចំតុបតែងលម្អ និងបង្ហាញពីលក្ខណៈវប្បធម៌ ទំនៀមទម្លាប់ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ និងមានបំពាក់ភ្លើងបំភ្លឺនៅពេលយប់ ដោយមិនត្រូវបង្កការប៉ះពាល់ដោយរូបភាពណាមួយដល់សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈឡើយ។
ក្រសួងទេសចរណ៍សង្ឃឹមថា អាជីវកម្មទេសចរណ៍នានា នឹងរក្សាស្ថិរភាពអាជីវកម្ម និងធានាសុវត្ថិភាពជូនដល់ភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិផងដែរ។ ក្រសួងទេសចរណ៍ក៏ជំរុញការអនុវត្តខ្លឹមសារសារាចរណែនាំនេះ ឱ្យបានទូលំទូលាយនិងគ្រប់រូបភាពទៅដល់ប្រតិបត្តិករទេសចរណ៍ និងត្រូវធ្វើរបាយការណ៍បូកសរុបស្ថិតិគោលដៅទេសចរណ៍នានាឱ្យបានទាន់ពេលវេលា។
ពិធិបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ នឹងឈានចូលមកដល់នៅថ្ងៃទី១៤ ដល់ថ្ងៃទី១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ ខាងមុខនេះ ហើយកម្ពុជាក៏បាននឹងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍សង្ក្រាន្តដើម្បីស្វាគមន៍និងអបអរបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីនេះផងដែរ៕