ឯកអគ្គរដ្ឋទូតអ៊ីស្រាអែលប្ដេជ្ញាចិត្តពង្រឹង និងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយកម្ពុជា ឱ្យកាន់តែរីកចម្រើនបន្ថែមទៀត
នាព្រឹក​ថ្ងៃទី២០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា បានជួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​លោកស្រី Orna SAGIV ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​អ៊ីស្រាអែល​ប្រចាំ​កម្ពុជា (​និវេសនដ្ឋាន​នៅទីក្រុង​បាងកក) នៅវិមាន​សន្តិភាព រាជធានី​ភ្នំពេញ។
ក្នុងឱកាស​នៃជំនួប លោកស្រី Orna SAGIV បានសម្ដែងនូវ​ការពេញចិត្ត និងវាយ​តម្លៃខ្ពស់​ចំពោះ​ទំនាក់​ទំនង​រវាង​អ៊ីស្រាអែល​និងកម្ពុជា ព្រមទាំង​បានថ្លែង​អំណរគុណ​ដល់រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា ក្នុងការ​គាំទ្រ​ដល់ការ​ពង្រឹង​និងពង្រីក​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​អ៊ីស្រាអែល-កម្ពុជា។ លោកស្រី​ក៏បាន​ប្ដេជ្ញាចិត្ត​បន្ត​ពង្រឹង​និងពង្រីក​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​អ៊ីស្រាអែល-កម្ពុជា ឱ្យកាន់តែ​រីកចម្រើន​បន្ថែមទៀត​ផងដែរ។
ជាការ​ឆ្លើយតប សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានសម្ដែង​នូវក្តីសោមនស្ស​រីករាយ​ចំពោះ​ភាពរីកចម្រើន​នៃទំនាក់​ទំនង និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​កម្ពុជា-អ៊ីស្រាអែល។ សម្ដេច​ជឿជាក់ថា ក្នុងអាណត្តិ​ការទូត​របស់​លោកស្រី Orna SAGIV ការផ្សារភ្ជាប់​ទំនាក់​ទំនង​និងកិច្ចសហប្រតិប្តតិការ​កម្ពុជា-អ៊ីស្រាអែល នឹងបន្ត​មានការ​អភិវឌ្ឍ​រីកចម្រើន​បន្ថែមទៀត។
ក្នុងជំនួប​នេះផងដែរ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកស្រី Orna SAGIV ក៏បាន​ពិភាក្សា​គ្នាក្នុងការ​ជំរុញ​ការពង្រឹង​និងពង្រីក​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​លើវិស័យ​សំខាន់ៗ រួមមាន​ពាណិជ្ជកម្ម វិនិយោគ កសិកម្ម អប់រំ សុខាភិបាល ទេសចរណ៍ ការងារ​និងបណ្ដុះ​បណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ និង បច្ចេកវិទ្យា​ជាដើម។ សម្ដេចធិបតី​ក៏បាន​លើកទឹកចិត្ត​ដល់លោកស្រី​ឯកអគ្គរដ្ឋទូត បន្ត​ធ្វើការ​ឱ្យបាន​ជិតស្និទ្ធ​ជាមួយ​ក្រសួង-ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ​របស់​កម្ពុជា ដើម្បី​ជំរុញ​វឌ្ឍនភាព​នៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​កម្ពុជា-អ៊ីស្រាអែល ឱ្យកាន់តែ​រីកចម្រើន​បន្ថែមទៀត​ផងដែរ៕